переміг COVID-19?

Здай плазму - допоможи іншим одужати.

Приєднуйся до історичної боротьби з пандемією.

Запис на донацію

Biopharma розпочала збір плазми донорів, що одужали від COVID-19

Мета проєкту – врятувати мільйони життів, розробивши гіперімунний імуноглобулін. Саме такий препарат для лікування COVID-19 необхідно створити якнайшвидше.

Biopharma увійшла до Міжнародного альянсу CoVIg-19, який було створено для прискорення досліджень. Членами альянсу є 10 найпотужніших світових виробників препаратів із плазми. Вже під час першого етапу робіт - зборі плазми, фахівці зіштовхнулись із проблемою: не всі хто перехворів на коронавірус мають антитіла до нього. Причину цього досі не визначили. Натомість, деякі люди, які не мали симптомів - мають антитіла у достатній кількості. Тому Biopharma тестує всіх донорів на наявність антитіл до COVID-19.

Що таке плазма?

1
2

Плазма донорів, у якій містяться антитіла до коронавірусу, називається реконвалісцентою. На основі цієї плазми Biopharma розробляє гіперімунний імуноглобулін, який потенційно можна використовувати для лікування коронавірусної інфекції COVID-19.

Плазму збирають методом апаратного плазмаферезу. Ця процедура не шкодить здоров'ю донора, а також сприяє очищенню та відновленню організму. У всьому світі такий метод використовують вже понад 60 років. Він є одним із найпопулярніших видів донорства.

Кількість донорів, що вже здали плазму

Counter
2025

хто може бути донором «ковідної» плазми?

На здачу плазми запрошують громадян віком від 18 років та вагою від 50 кг, які:

 • перехворіли на коронавірус та мають відповідну довідку;
 • контактували з хворими на коронавірус;
 • перехворіли на пневмонію, ГРВІ, ГРЗ у листопаді 2019 р. або пізніше.

Тестування на наявність антитіл до коронавірусу для всіх донорів плазми проводять БЕЗКОШТОВНО

ГОЛОВНА ВИМОГА: мати гарне самопочуття протягом останніх двох тижнів. Особи, які мали ознаки ГРВІ протягом останніх 14 днів, до донації та тестування допускатись не будуть.

Запис на донацію

Де можна здати плазму?

Відповіді на найбільш поширені запитання:

Чим донація плазми відрізняється від донації крові?
 • Процес донації плазми триває близько 30-40 хвилин, а процес забору крові – близько 10-15 хвилин. Це довша процедура, але донорство плазми організм переносить значно легше. Він відновлюється набагато швидше, а відібрану плазму одразу заміщають фізрозчином. У зв'язку з цим у донора немає симптомів, пов'язаних з різким зменшенням об'єму крові.
 • Під час донації методом апаратного плазмаферезу червоні та білі клітини крові залишаються у донора, спеціальний апарат збирає лише плазму.
 • Плазму можна здавати до 12 разів на рік з інтервалом не менше 2 тижнів, а цільну кров – не більше 5 разів на рік з інтервалом у 3 місяці. Це пояснюється тим, що плазма відновлюється протягом декількох днів, а кров – протягом місяця. У деяких регіонах США донорство плазми дозволено раз на 3 дні.
 • Кров донора може не підходити реципієнту за деякими параметрами. А от препарати з плазми універсальні - їх застосовують незалежно від групи крові.
 • Загальний час, який донору доведеться провести у медичній установі щоб здати плазму, становить близько півтори години, щоб здати кров – близько години.
Чи безпечно бути донором плазми?
 • Це абсолютно безпечно. Більше того - це навіть корисно. Плазму збирають особливим методом, який не впливає на загальний стан здоров'я донора, та навіть сприяє очищенню і відновленню організму.
У якому випадку мене можуть не допустити до донації?
covid-file-preview
covid-file-preview
Чи можу я здати плазму, якщо я не хворів на коронавірус?
 • Так. Вашу плазму відправлять ​​на завод незалежно від того, містить вона антитіла до коронавірусу, чи ні. З неї зроблять інші препарати, що рятують життя. Вони необхідні тисячам пацієнтів, які потребують системної підтримки здоров’я, а також в екстрених ситуаціях: у реанімаціях, під час інтенсивної терапії, при захворюваннях крові і низці онкологічних захворювань.
Коли я можу стати донором плазми, якщо я вже одужав від COVID-19?

В залежності від перебігу коронавірусної хвороби COVID-19, ви можете стати донором плазми не менше ніж :

 • Через 30 днів після першого позитивного ПЛР тесту (якщо перебіг хвороби був легким, безсимптомним і Вам робили лише один ПЛР тест)
 • Через 30 днів після завершення прийому антибіотиків (якщо їх призначили під час хвороби) або через 14 днів після останнього негативного ПЛР тесту та після повного одужання.
 • **В залежності від особливостей організму та інших факторів, антитіла в плазмі можуть визначатись лабораторними тестами протягом 6-8 місяців після одужання. Пізніше кількість антитіл може бути нижче рівня чутливості лабораторних тестів і не буде визначатися.
Чи є ризик того, що я втрачу всі “ковідні” антитіла і повторно захворію на коронавірус, якщо зроблю донацію плазми?
 • Ні, це абсолютно неможливо. Антитіла у будь-якому випадку залишаться у крові. Однак наші попередні дослідження показали, що після одужання від коронавірусу, концентрація антитіл падає вдвічі протягом 3-4 тижнів. Протягом пів року за відсутності контакту з вірусом з організму взагалі виводяться всі антитіла. Однак, Ви не втратите імунітет до коронавірусу, оскільки у Вашому організмі вже будуть клітини імунної пам’яті.
Наскільки донація плазми є безпечною для мене?
 • Це абсолютно безпечно. Перед кожною процедурою донації відбувається медичний огляд. Професійний лікар перевіряє стан здоров’я донора та вирішує, чи можна допустити бажаючого до донації. Ризик зараження під час процедури виключений, оскільки у плазмацентрах компанії Biopharma працюють кваліфіковані фахівці та використовуються найновітніші технології.
Чи можу я бути донором, якщо на щось хворію, але не знаю про це?
 • Перед донацією Вам обов’язково зроблять розгорнутий клінічний аналіз крові, а також Ви отримаєте консультацію лікаря щодо можливості чи неможливості здійснення донації. У разі невідповідності критеріям, Вас не допустять до процедури і направлять до медичного спеціаліста відповідного напрямку.
Які результати аналізів про стан здоров’я я можу отримати у центрі, ставши донором?

Ставши донором Ви отримуєте:

 • Розгорнутий результат аналізу крові на 20 показників (миттєво);
 • Результати аналізів на гепатит В; гепатит С; ВІЛ; парвовірусну інфекцію, а також біохімічний аналіз крові (протягом 3 днів);
 • Результати тесту на антитіла до коронавірусу (протягом 3 днів).
Запис на донацію

Цікаві факти:

Термін придатності донорської крові та її компонентів - близько 10 днів, а препарати з плазми можна застосовувати протягом декількох років.

Донор плазми має ті ж пільги, що і донор крові: два вихідних, безкоштовне обстеження та постійний моніторинг стану здоров'я, можливість стати Почесним донором України.

Вчені всього світу обмінюються досвідом у боротьбі з COVID-19. Це має максимально прискорити випуск ліків у кожній країні, де є завод-фракціонатор. Biopharma - єдиний завод у Східній Європі, що переробляє донорську плазму людини, а також має необхідний комплекс для розробки і виробництва препаратів для українських споживачів.

Biopharma входить до Міжнародного альянсу світових лідерів з виробництва препаратів крові, які об’єднали свої зусилля задля прискорення розробки та виробництва гіперімунного імуноглобуліну. Серед учасників: LFB (Франція), CSL Behring (Австралія), Takeda (Японія), BPL (Великобританія), Octapharma (Швейцарія), Biotest (Німеччина), Biopharma (Україна).

Запис на донацію
  Зворотній зв'язок