переміг COVID-19?

Здай плазму - допоможи іншим одужати.

Приєднуйся до історичної боротьби з пандемією.

Запис на донацію

Biopharma розпочала збір плазми донорів, що одужали від COVID-19

Мета проєкту – врятувати мільйони життів, розробивши гіперімунний імуноглобулін. Саме такий препарат для лікування COVID-19 необхідно створити якнайшвидше.

Biopharma увійшла до Міжнародного альянсу CoVIg-19, який було створено для прискорення досліджень. Членами альянсу є 10 найпотужніших світових виробників препаратів із плазми. Вже під час першого етапу робіт - зборі плазми, фахівці зіштовхнулись із проблемою: не всі хто перехворів на коронавірус мають антитіла до нього. Причину цього досі не визначили. Натомість, деякі люди, які не мали симптомів - мають антитіла у достатній кількості. Тому Biopharma тестує всіх донорів на наявність антитіл до COVID-19.

Що таке плазма?

1
2

Плазма донорів, у якій містяться антитіла до коронавірусу, називається реконвалісцентою. На основі цієї плазми Biopharma розробляє гіперімунний імуноглобулін, який потенційно можна використовувати для лікування коронавірусної інфекції COVID-19.

Плазму збирають методом апаратного плазмаферезу. Ця процедура не шкодить здоров'ю донора, а також сприяє очищенню та відновленню організму. У всьому світі такий метод використовують вже понад 60 років. Він є одним із найпопулярніших видів донорства.

Кількість донорів, що вже здали плазму

Counter
8050

хто може бути донором «ковідної» плазми?

На здачу плазми запрошують громадян віком від 18 років та вагою від 50 кг, які:

 • перехворіли або вважають , що перехворіли на коронавірусну хворобу;
 • контактували з хворими на коронавірус;
 • хочуть безкоштовно пройти тест на наявність антитіл до COVID-19 (SARS-COV-2).

Тестування на наявність антитіл до коронавірусу для всіх донорів плазми проводять БЕЗКОШТОВНО

ГОЛОВНА ВИМОГА: мати паспорт (з пропискою), ІПН (код). Обов'язково: відсутність симптомів ГРВІ протягом останніх 14 днів!!

Запис на донацію

Де можна здати плазму?

Відповіді на найбільш поширені запитання:

Вимоги до харчування перед донацією:
 • За 3 доби: жодних анальгетиків та аспірину
 • За 2 доби: жодного алкоголю
 • За 1 добу: не рекомендована жирна, смажена, копчена їжа, молочні вироби, яйця, горішки, насіння, сухарі, всі види цитрусових, особливо - банани
 • За 4 години: не можна вживати каву
 • За 1 годину: заборонено паління
 • За 3 години перед донацією рекомендовано перекусити кашею на воді.
Що треба ОБОВ'ЯЗКОВО взяти із собою в наш донорський центр?
 • внутрішній паспорт громадянина України з пропискою (якщо у Вас пластиковий паспорт - не забудьте паперовий додаток!)
 • довідку ІПН (індивідуальний податковий номер)
 • не забудьте захопити гарний настрій, дотримуйтесь дієти та пийте достатню кількість води напередодні
 • До зустрічі !
Яку компенсацію отримує донор ?

Ми наголошуємо на важливості безоплатного та безкорисного донорства, що є вимогою законодавства України. При цьому, в наших центрах ми пропонуємо наступні компенсації для донорів:

 • безоплатно проводимо низку аналізів : ПЛР на наявність збудників ВІЛ, гепатитів В та С; клінічний аналіз крові. За запитом донора ми безкоштовно оформимо і надамо офіційні результати тестування, які можна використати для візиту до лікаря і т.і.
 • компенсація від 250 грн (залежить від об'єму донації). В разі встановлення лабораторією наявності антитіл до COVID-19, донор отримує додаткову компенсацію. В цьому випадку з 11 січня 2021р. загальна сума виплати становитиме близько 400 грн. (Для прикладу: компенсація в день донації близько 250 грн + додаткова компенсація в разі позитивного ІХЛА тесту близько 150 грн).
Чим донація плазми відрізняється від донації крові?
 • Процес донації плазми триває близько 30-40 хвилин, а процес забору крові – близько 10-15 хвилин. Це довша процедура, але донорство плазми організм переносить значно легше. Він відновлюється набагато швидше, а відібрану плазму одразу заміщають фізрозчином. У зв'язку з цим у донора немає симптомів, пов'язаних з різким зменшенням об'єму крові.
 • Під час донації методом апаратного плазмаферезу червоні та білі клітини крові залишаються у донора, спеціальний апарат збирає лише плазму.
 • Плазму можна здавати до 12 разів на рік з інтервалом не менше 2 тижнів, а цільну кров – не більше 5 разів на рік з інтервалом у 3 місяці. Це пояснюється тим, що плазма відновлюється протягом декількох днів, а кров – протягом місяця. У деяких регіонах США донорство плазми дозволено раз на 3 дні.
 • Кров донора може не підходити реципієнту за деякими параметрами. А от препарати з плазми універсальні - їх застосовують незалежно від групи крові.
 • Загальний час, який донору доведеться провести у медичній установі щоб здати плазму, становить близько півтори години, щоб здати кров – близько години.
Чи безпечно бути донором плазми?
 • Це абсолютно безпечно. Більше того - це навіть корисно. Плазму збирають особливим методом, який не впливає на загальний стан здоров'я донора, та навіть сприяє очищенню і відновленню організму.
Чи можу я здати плазму, якщо я ще хворію на коронавірус?
 • Ні, плазму можна здавати мінімум через 14 днів після повного одужання.
У якому випадку мене можуть не допустити до донації?
covid-file-preview
covid-file-preview
Чи можу я здати плазму, якщо я не хворів на коронавірус?
 • Так. Вашу плазму відправлять ​​на завод незалежно від того, містить вона антитіла до коронавірусу, чи ні. З неї зроблять інші препарати, що рятують життя. Вони необхідні тисячам пацієнтів, які потребують системної підтримки здоров’я, а також в екстрених ситуаціях: у реанімаціях, під час інтенсивної терапії, при захворюваннях крові і низці онкологічних захворювань.
 • Деякі люди переносять COVID-19 майже безсимптомно. Тому для всіх донорів, що приходять в наші донорські центри вперше, ми робимо тест на суммарні антитіла (визначаємо наявність будь-якого типу антитіл) до коронавірусної хвороби. Повторним донорам такий тест пропонуємо зробити один раз на 30 днів. Пробірку для проведення тестування набирають під час Вашої донації. Результат можна отримати через 5-14 днів.
Коли я можу стати донором плазми, якщо я вже одужав від COVID-19?

В залежності від перебігу коронавірусної хвороби COVID-19, ви можете стати донором плазми не менше ніж :

 • Через 30 днів після першого позитивного ПЛР тесту (якщо перебіг хвороби був легким, безсимптомним і Вам робили лише один ПЛР тест)
 • Через 30 днів після завершення прийому антибіотиків (якщо їх призначили під час хвороби) або через 14 днів після останнього негативного ПЛР тесту та після повного одужання.
 • **В залежності від особливостей організму та інших факторів, антитіла в плазмі можуть визначатись лабораторними тестами протягом 6-8 місяців після одужання. Пізніше кількість антитіл може бути нижче рівня чутливості лабораторних тестів і не буде визначатися.
Чи є ризик того, що я втрачу всі “ковідні” антитіла, якщо зроблю донацію плазми?
 • Ні, це абсолютно неможливо. Антитіла у будь-якому випадку залишаються. Попередні дослідження показали, що концентрація антитіл починає знижуватись приблизно через 30 днів після одужання. Протягом 6-8 місяців за відсутності повторного контакту з вірусом рівень антитіл знижується нижче рівня визначення тестами (тобто кількість антитіл настільки низька, що тести їх не визначають). В подальшому вони повністю виводяться із організму пацієнта. Однак, Ви не втратите імунітет до коронавірусу, оскільки Ваш організм виробить клітини імунної пам’яті. Саме вони в подальшому будуть Вашою "зброєю".
Як довго я можу бути донором плазми з антитілами до COVID-19?
 • Залежно від протікання хвороби і індивідуальних особливостей організму, антитіла зберігаються в організмі донора до 6-8 місяців після одужання. Весь цей період Ви можете бути донором плазми з антитілами до коронавирусной хвороби, якщо в цей період у Вас немає інших протипоказань.
 • Нагадаємо, за законодавством України, донорство плазми дозволено кожні 14 днів. Для порівняння, в деяких штатах США донорство плазми можливе через три дні.
Наскільки донація плазми є безпечною для мене?
 • Це абсолютно безпечно. Перед кожною процедурою донації відбувається медичний огляд. Професійний лікар перевіряє стан здоров’я донора та вирішує, чи можна допустити бажаючого до донації. Ризик зараження під час процедури виключений, оскільки у плазмацентрах компанії Biopharma працюють кваліфіковані фахівці та використовуються найновітніші технології.
Чи можу я бути донором, якщо на щось хворію, але не знаю про це?
 • Перед донацією Вам обов’язково зроблять розгорнутий клінічний аналіз крові, а також Ви отримаєте консультацію лікаря щодо можливості чи неможливості здійснення донації. У разі невідповідності критеріям, Вас не допустять до процедури і направлять до медичного спеціаліста відповідного напрямку.
Які результати аналізів про стан здоров’я я можу отримати у центрі, ставши донором?

Ставши донором Ви отримуєте:

 • Розгорнутий результат аналізу крові на 20 показників (миттєво);
 • Результати аналізів на гепатит В; гепатит С; ВІЛ (протягом 3-14 днів);
 • Результати тесту на антитіла до COVID-19 (протягом 3-14 днів).
Запис на донацію

Цікаві факти:

Термін придатності донорської крові та її компонентів - близько 10 днів, а препарати з плазми можна застосовувати протягом декількох років.

Донор плазми має ті ж пільги, що і донор крові: два вихідних, безкоштовне обстеження та постійний моніторинг стану здоров'я, можливість стати Почесним донором України.

Вчені всього світу обмінюються досвідом у боротьбі з COVID-19. Це має максимально прискорити випуск ліків у кожній країні, де є завод-фракціонатор. Biopharma - єдиний завод у Східній Європі, що переробляє донорську плазму людини, а також має необхідний комплекс для розробки і виробництва препаратів для українських споживачів.

Biopharma входить до Міжнародного альянсу світових лідерів з виробництва препаратів крові, які об’єднали свої зусилля задля прискорення розробки та виробництва гіперімунного імуноглобуліну. Серед учасників: LFB (Франція), CSL Behring (Австралія), Takeda (Японія), BPL (Великобританія), Octapharma (Швейцарія), Biotest (Німеччина), Biopharma (Україна).

Запис на донацію
  Зворотній зв'язок