25.01.2021

Biopharma розпочала процес виробництва препарату, потенційно ефективного від COVID-19

25 січня 2021 року, на сучасному заводі Biopharma відбулося перше промислове завантаження 2100 літрів плазми з антитілами до COVID-19, яку компанія зібрала в своїх плазмацентрах для розробки гіперімунного імуноглобуліну.
Вихід продукту на склад готової продукції очікується в кінці лютого. Далі – тестування препарату у незалежній французькій лабораторії, яка протягом березня має підтвердити противірусну активність препарату. В разі позитивного висновку європейської лабораторії Biopharma зможе розпочати клінічні дослідження очікуваних ліків в Україні.
Збір плазми з антитілами до COVID-19 стартував навесні 2020 року в межах співпраці з Міжнародним Альянсом CoVIg-19, учасником якого є Biopharma. Мета Альянсу – пришвидшення розробки та забезпечення надійним та стійким варіантом лікування людей, які мають складний перебіг коронавірусної хвороби. У жовтні минулого року в рамках Альянсу розпочався третій етап клінічного випробування стаціонарного лікування антикоронавірусним імуноглобуліном. Дослідження фінансується Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб США (NIAID), який є частиною Національного інституту охорони здоров’я (NIH). Це глобальне багатоцентрове, рандомізоване дослідження включає 500 дорослих пацієнтів на 58 ділянках у США, Мексиці та 16 інших країнах на п’яти континентах.
Результати досліджень планують оприлюднити у квітні 2021 року. Якщо випробування виявляться успішними, новий метод лікування зможе дати нову надію тим, хто страждає від серйозних наслідків для здоров’я через COVID-19.
«На сьогодні завдяки небайдужим донорам в Україні вдалося зібрати близько 10700 літрів плазми тих, хто подолав COVID-19. Така кількість плазми дасть можливість врятувати сотні життів українців. Ми дякуємо кожному донору, який поділився своєю частинкою антитіл задля допомоги важким хворим. І продовжуємо закликати небайдужих ставати донорами плазми для створення життєво-необхідних препаратів», – зазначив президент компанії Biopharma Костянтин Єфименко.

*** Plasma Alliance CoVIg-19
Намагаючись допомогти в боротьбі з пандемією COVID 19, Альянс був створений у квітні 2020 року,
щоб допомогти розробити потенційну плазматерапію для людей, яким загрожують серйозні
ускладнення від COVID 19. Plasma Alliance CoVIg 19 об’єднує 10 ключових світових виробникыв препаратів із плазми. Мета об’єднання – консолідувати та пришвидшити роботи над винайденням досліджуваного небрендованого поліклонального анти SARS CoV 2 препарату гіперімунного глобуліну. Очікується, що препарат потенційно матиме направлену дію проти COVID-19 і допомагатиме лікувати пацієнтів, яким загрожують серйозні ускладнення від коронавірусної хвороби . Гіперімунний імуноглобулін – це високоякісний фармацевтичний продукт, який містить очищені, стабільні та концентровані рівні реконвалесцентних антитіл.
« I » та « g » у CoVIg 19 означають імунний глобулін, який Plasma Alliance CoVIg-19 використовуватиме
для концентрування антитіл у потенційний препарат . Альянс, сформований CSL Behring і Takeda,
також включає передові знання членів засновників Biotest, BPL, LFB та Octapharma , а також
додаткових членів промисловості ADMA Biologics, Biopharma, GC Pharma, Liminal BioSciences,
National Bioproducts Institute та Sanquin. Фонд Білла та Мелінди Гейтс надає консультативну
підтримку. Microsoft пропонує технологію, включаючи веб-ресурс Альянсу та плазма-бот для рекрутингу
донорів. Організації, включно з Pall та Uber Health, також роблять внесок у Plasma Alliance CoVIg 19.
Експерти з Альянсу співпрацюють над такими ключовими аспектами, як збір плазми, розробка клінічних випробувань, їх проведення та виробництво препаратів.

*** Biopharma — українська біофармацевтична компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів з плазми донорської крові людини. Також компанія активно займається розвитком плазмаплазмацентрів та підтримкою донорства в Україні.
У 2019 році компанією був введений в експлуатацію сучасний завод-фракціонатор у м. Біла Церква (Київська область), де використовуються найсучасніші технології виробництва. Для побудови та введення в експлуатацію виробництва інвесторами було залучено 75 мільйонів доларів власних та кредитних коштів.
Серед іншого, компанією було залучено інвестиції шляхом продажу потужностей по виробництву фармацевтичної продукції групі компаній STADA , яка є світовим виробником високоякісних непатентованих лікарських препаратів і споживчих товарів для здоров’я.
Акціонери Biopharma, у свою чергу, сконцентрувались на розвитку виробництва препаратів із донорської плазми людини. На заводі виробляють широкий спектр інноваційних препаратів. Серед них: фактор VIII – життєвонеобхідний препарат для хворих на гемофілію; альбумін – препарат для відновлення та підтримання
об’єму циркуляції крові при травмах та операціях; імуноглобуліни – білки крові, що широко
застосовуються для посилення здатності організму чинити опір хворобам.
Також компанія розвиває регіональні центри крові, популяризуючи донорство. На сьогодні регіональні
плазмацентри Biopharma Plasma функціонують у Києві, Дніпрі, Харкові, Черкасах, Сумах, Конотопі
та Шостці. Інвестиції компанії у цей напрям діяльності склали понад 10 мільйонів доларів.

Поділитися в соцмережах

До новин